Facebook’tan Para Kazanmanın Yolları – 7 Yöntem

0

Facebook eğlenceye yönelik bir sosyal medya platformu olmasının yanı sıra, anlık haberleşme için de kullanılan platformların başında geliyor. Facebook’tan para kazanmanın yolları ile bu mecradan nasıl para kazanabileceğiniz hakkında daha bilgi sahibi başlıklı yazınızda, bu mecradan nasıl para kazanabileceğiniz hakkında da bilgiler verdik.

Doğru bir şekilde kullanıldığında Facebook para kazanmaya yönelik çeşitli ticari amaçlarla da kullanılmaktadır. Sosyal medya platformları arasında kurulduğu günden beri yükselişini devam ettiren Facebook, günümüze kadar yeni özellikler eklenerek gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir. Aslında para kazanma amacıyla sosyal medya platformlarını kullananlar için de hala eşsiz fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Facebook’tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Dünya genelinde 3 milyardan fazla kullanıcısına ev sahipliği yapan Facebook, ayrıca insanların en fazla vakit geçirdiği sosyal platformlar arasında da yer alıyor. Gerek eğlence, gerek haberleşme ve gerekse para kazanma amacıyla siz de Facebook’u aktif olarak kullanabilirsiniz. İşte Facebook’tan para kazanma yöntemleri

Facebook Hesap Satışı

Facebook hesap satışı aslında herkesin yaparak para kazanabileceği işlerden biridir. Genellikle fake Facebook hesapları açılıp, bu hesapların takipçi sayıları artırılarak yapılmaktadır. Yüz binlerce takipçisi olan bir fake hesabınız bulunduğunda, bunu anlaşmanıza bağlı olarak çeşitli miktarlarda satabilirsiniz.

100.000 takipçisi olan bir Facebook profili yaklaşık olarak 1500 TL ile 2.500 TL arasında satılmaktadır. Burada belirtilen rakamlar sizin hesabınızı satmak istediğiniz tutara göre de değişiklik gösterir.

Facebook Sayfa ve Grup Satışı

facebooktan para kazanmanin yollari yz
Facebook’tan para kazanmanın yolları

Facebook sayfa ve grup satışı da yine Facebook’tan para kazanmanın yolları arasındadır. Tıpkı profil hesabı satışındaki gibi sayfa ya da grubunuzun takipçi sayısının ciddi manada yüksek olması gerekiyor.

Esasen Facebook’tan para kazanmak için temel şartlardan biri takipçi sayısının bir hayli yüksek olmasıdır. Hesabınız ya da sayfanız hiç fark etmeksizin takipçi sayınızın gerçek manada yüksek olması halinde, bunu her şekilde paraya çevirebilirsiniz.

Facebook Hesaplarının Yönetimi

Başkalarına ait Facebook hesaplarının yönetimini sağlamanız size para kazandırabilir. Kişi ya da firmalarla anlaşıp onların Facebook hesaplarını yöneterek, Facebook’tan para kazanabilirsiniz.

Bu işlemi yaparak kazanacağınız para çok yüksek olmasa da, birkaç hesabın yönetimini yaparak gelir miktarını arttırabilirsiniz. Bu işi yapan kişilerden genellikle gelen yorumlara ve özel mesajlara cevap vermeleri beklenir. Diğer taraftan anlaşmaya bağlı olarak hesap üzerinden sizden istenilen tarzda paylaşımlar yapmanız da müşterin beklentileri arasında olabilir. Bunlar tamamen sizin müşteriniz ile anlaşmanıza bağlıdır.

Sponsor Reklam Danışmanlığı

Günümüzde birçok insan Facebook üzerinden reklam veriyor. Ancak reklam veren şahıs ya da şirketlerin önemli bir kısmı hedef kitleye ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Hem Facebook reklamlarıyla hedef kitleye ulaşma hem de reklam maliyetlerini düşürme konusunda bilgi sahibi olmanız, reklam danışmanlığı ile gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Facebook üzerinden reklam vermek kolay olsa da, bunları sağlamak için bilgi sahibi olmak gerekiyor. Dolayısıyla da insanlara bu tarz ancak doğru vaatler vererek reklam danışmanlığı için müşteri bulabilirsiniz.

Özel Reklamlar Alabilirsiniz

Facebook’tan para kazanmak için izleyebileceğiniz yollardan biri de, özel reklamlar almaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bunun gerçekleşebilmesi için ciddi bir takipçinizin olması gerekiyor. 100.000 ve üzeri takipçilerin özel reklamlar alması muhtemeldir. Ancak özellikle 200.000 takipçinin üzerine çıkmanız, özel reklam alma konusunda şansınızı artıracaktır.

Farklı küçük markaların reklamlarını alarak bunları belirli bir süre sayfanızda yayınlamanız size getiri sağlayacaktır. Özellikle şehir bazlı Facebook sayfa ve gruplarının o şehirdeki firmalardan reklam alma şansı daha yüksektir.

Web Sitelerine Ziyaretçi Gönderme

Web sitelerine ziyaretçi göndermek, Facebook’tan para kazanmanın yolları arasındadır. Yine takipçi sayısına dayalı olan bir başka para kazanma yöntemidir. Web sitesi sahipleri ile anlaşıp onların paylaşımlarını sayfanızdan veya profilinizden yaparak çeşitli kazançlar elde edebilirsiniz.

Takipçi sayısı önemli olduğu kadar sizin yapacağınız anlaşmalar da burada önem taşıyor. Böylelikle sizin yaptığınız paylaşımlar sayesinde ilgili web sitesinin sosyal medya görünürlüğü artacak ve siteye ziyaretçi akışı sağlanacaktır.

Facebook Videoları

Facebook tarafından yakın zaman önce getirilen Facebook videolarından para kazanma özelliği, özellikle sosyal medya fenomenlerinin kazanç kapısı olmuştur. Belirli bir süre Facebook videolarınızın izlenmesi durumunda, bu özellikten para kazanabilirsiniz. Özellikle video içerisindeki reklamlara izleyicilerin tıklaması, izlenme dışında tıklanma geliri elde etmenizi de sağlayacaktır.

Evden Para Kazanmanın Yolları

Yoruma kapalı.