Günlük 500 Liraya Kadar Para Kazandıran İşler

15

Günlük 500 liraya kadar para kazandıran işler listemizde, çalışma performansı, iş potansiyeli ve sizin sunacağınız hizmet ya da işin kalitesine göre gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden bahsettik. Listemizde yer alan işlerin bazıları günlük 100 ile 150 TL arasında kazanca imkan tanırken, bazıları ise daha yüksek kazanç potansiyeline sahiptir. Elbette ki elde edeceğiniz gelirin miktarı tamamen sizin çalışma performansınıza ve size uygun işe tercih etmenize bağlıdır.

Günlük 500 Liraya Kadar Para Kazanılan İşler Nelerdir?

Burada bir ortalamadan bahsetmek daha uygun olacaktır. Sabit maaşla çalışan biri değilseniz bazı günler hiç para kazanamayacağınızı, diğer günler ise bunu fazlasıyla telafi edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla burada bahsedilen işler için günlük kazanç potansiyeli, ortalama değerler üzerinden dikkate alınmaktadır.

İçerik Yazarlığı

Ortalama kazanç potansiyeli: 200 TL

Web sitelerine içerik hizmeti vererek günlük ortalama 200 TL kazanabilirsiniz. 400 kelimelik bir içerik yaklaşık olarak 10 TL gibi fiyatlarla satılmaktadır. Aslında burada içerik fiyatları yaptığınız işin kalitesi, müşteriniz ile anlaşmanız ve günlük performansınıza göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla günde 20 tane 400 kelimelik içerik hazırladığınız zaman kazanacağınız tutar 200 TL civarındadır. Bu tutarın biraz daha üzerinde kazanmak da mümkündür.

Özel Ders Vermek

Günlük ortalama kazanç potansiyeli: 250 TL

Özel ders denildiğinde akla ilk gelen üniversite veya lise öğrencilerine ders vermek olmaktadır. Oysaki tecrübeli olduğunuz konularda insanlara özel dersler verebilirsiniz. Örneğin ehliyet sahibi iseniz ve profesyonel bir şekilde araç kullanabiliyorsanız, ehliyet sınavına girecek kişilere özel ders verebilirsiniz.

Burada bilmek kadar bildiklerinizi insanlara doğru bir şekilde aktarmakta önemlidir. Günümüzde birçok insan ek gelir için direksiyon eğitimi vermektedir. Bunun dışında aklınıza gelebilecek farklı eğitimleri de gerek online gerekse gündelik hayatta insanlara verebilirsiniz. Örneğin arama motoru optimizasyonu konusunda uzmansanız, bu konularda da özel dersler vererek gelir elde edebilirsiniz.

Çeviri Hizmetleri

gunluk 500 liraya kadar para kazandiran isler yz
Günlük 500 liraya kadar para kazandıran işler

Günlük kazanç potansiyeli ortalama: 400

Vereceğiniz çeviri hizmetleri de günlük 500 liraya kadar para kazandıran işler arasında bulunuyor. Daha çok internet üzerinden verilen bu hizmeti yine gündelik hayatta da verebilirsiniz. Büyük şirketler daha çok yeminli tercümanları tercih ederken, basit işler için çeviri hizmetleri yabancı dil bilen kişilerden de alınmaktadır.

Seyyar Satıcılık

Günlük ortalama kazanç potansiyeli: 500 TL

Seyyar satıcılık basite alınan işlerden biri olsa da, doğru sektör tercih edildiği zaman size günlük 500 TL ve hatta biraz daha üzerinde kazanç sağlayabilir. Örneğin turistik yerlerde el arabasıyla taze meyve suyu, mısır veya dilim karpuz gibi şeyler satabilirsiniz. Yine aynı şekilde simit satarak günlük 500 TL’ye kadar gelir elde etmek mümkün olmaktadır.

Anketörlük

Günlük ortalama kazanç potansiyeli: 300 TL

Anket şirketleri veya anket yaptırmak isteyen kuruluşlar ile anlaşarak, anketörlük hizmeti verebilirsiniz. Hazırlanan temel soruları insanlara sokakta sorabileceğiniz gibi, telefon üzerinden de anket yapmak son dönemlerde moda olmuştur.

Broşür Dağıtımı

Günlük kazanç potansiyeli ortalama: 250 TL

Daha çok öğrencilerin ve genç kesimin tercih ettiği işlerden biri de broşür dağıtımıdır. Broşür dağıtımı yaparak 200 ile 300 TL arasında kazanç sağlamak mümkün olmaktadır. Özellikle daha önce çalıştığınız ve sizden memnun kalan kişilerle çalışmanız halinde, kazancınız daha fazla olacaktır.

Web Sitesi Sahibi Olmak

Günlük kazanç potansiyeli: 500 TL

Web sitesi sahibi olduğunuz zaman uzun vadede günlük 150 ile 500 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bazı web sitelerinin çok daha fazla kazandığını hemen belirtelim. Bunun için sahip olacağınız web sitesine her gün düzenli olarak ve mümkün olduğu kadar fazla özgün içerik girmeniz gerekiyor. Böylelikle çok rahat bir şekilde orta ve uzun vadede internet sitenizden para kazanabilirsiniz.

YouTube Kanalı Açmak

YouTube kanalı da tıpkı web siteleri gibi günlük 500 liraya kadar para kazandıran işler arasında yer alıyor. Bu işin potansiyeline baktığımızda aslında günlük kazancın 1000 liranın üzerine çıkması da gayet mümkündür. Ancak bu tutarları kazanmanın zannedildiği kadar kolay ve kısa sürede olmayacağını da belirtmek gerekir.

Her şeyden önce özgün videolar çekmeniz ve video kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor. Yine düzenli olarak video paylaşımı yapmak da YouTube kanalından para kazanmanın temel yolları arasındadır.

Sosyal Medyadan Para Kazanmanın Yolları

Yoruma kapalı.