İnstagram Canlı Yayında Rozet Alma Ne İşe Yarar?

Instagram Canlı Yayında Rozet Alma Ne İşe Yarar?

19

Instagram canlı yayın özelliği, uygulamanın son yıllarda kullanıma sunduğu özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik ile birlikte instagram kullanıcılarının takipçileri ile canlı bir şekilde görüşme yapmasına olanak sağlanıyor. Instagram uygulaması üzerinden canlı yayın açarak katılan takipçileriniz ile an be an iletişim kurabilirsiniz. Günümüzde canlı yayın konusunda pek çok yenilik geliştirilmiş durumda. Bunlardan biri ise rozet sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda instagram uygulamasının kullanıma sunduğu bu rozet sistemi, canlı yayın açan kişilerin maddi gelir elde etmesine de yardımcı oluyor. Hal böyle olunca rozet sisteminin nasıl çalıştığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki instagram üzerinden canlı yayın nasıl açılıyor? Instagram canlı yayında rozet alma ne işe yarıyor?

Instagram Uygulaması Üzerinden Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Son yıllarda sosyal medya hesapları üzerinden açılan canlı yayınlar oldukça popülerleşmiş durumda olarak karşımıza çıkıyor. Popüler kişilerin ya da sosyal medya fenomenlerinin açtığı bu canlı yayınlar takipçileri tarafından oldukça ilgiyle karşılanıyor. Bir instagram hesabına sahip olan herkesin canlı yayın özelliğini kullanabildiği biliniyor. Yani instagram’da canlı yayın yapmak için fenomen ya da influencer olmanıza gerek bulunmuyor. Instagram canlı yayını nasıl açılır sorusu ise kafaları kurcalıyor. Aşağıdaki adımları izleyerek sizler de kolaylıkla bir instagram canlı yayını başlatabilirsiniz:

  • Öncelikle bir instagram hesabına sahip olmanız gerekiyor.
  • Canlı yayın açabilmek için ilk olarak instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra açılan ana sayfa üzerinden hikaye paylaşımı yaptığınız bölümü açın.
  • Alt kısımda çıkan boomerang, reels, normal gibi seçenekler arasından “canlı” seçeneğini tıklayarak kolaylıkla bir canlı yayın başlatabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Rozetleri Ne İşe Yarıyor?

Instagram canlı yayınları konusunda son yıllarda pek çok yeni özelliğin kullanıma sunulduğu biliniyor. Bu özelliklerden biri ise canlı yayın rozetleri olarak karşımıza çıkıyor. Rozet özelliğinin kullanıma sunulması ile birlikte pek çok kişi instagram canlı yayınlarında alınan bu rozetlerin ne işe yaradığını merak etmeye başladı. Aslında bu rozetlerin asıl işlevi hesap kullanıcısının yani yayın sahibinin maddi gelir elde etmesini sağlamak olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere günümüz dünyasında sosyal medya hesapları üzerinden para kazanmak için pek çok kolaylık ve özellik sunuluyor. Instagram hesapları üzerinden de pek çok yol ile bir maddi gelir elde etmek mümkün görünüyor. Özellikle youtuberlar, influencerlar, sosyal medya fenomenleri gibi büyük bir kitleye hitap eden hesap kullanıcılarının instagram uygulaması üzerinden para kazanabilmesi ve maddi bir gelir elde edebilmesi için pek çok alternatif yol sunuluyor. Öyle ki son yıllarda pek çok kişinin sosyal medya hesaplarını bir iş olarak kullandığı biliniyor. Instagram rozetleri ne işe yarıyor sorusunun yanıtı işte bu konuda açıklanıyor. İnstagram canlı yayın rozetleri geniş bir takipçi kitlesine sahip olup sosyal medya araçlarını bir iş gibi kullanan kişilerin maddi gelir elde etmesini sağlayan araçlardan biri olarak görünüyor.

Açılan bir canlı yayına katılan instagram kullanıcıları farkı rozetlerden birini alarak yayın sahibine gönderebiliyor. Her rozet içinse farklı bir fiyatlandırma söz konusu olarak karşımıza çıkıyor. Bir yayın izleyicisinin almış olduğu rozetler diğer katılımcılar tarafından görülebiliyor ancak rozeti alan hesabı yalnızca canlı yayın sahibi görebiliyor. Aslında bu sayede yayıncı ile takipçi kitlesi arasında etkin bir iletişim de kurulabilmiş oluyor. Aynı zamanda instagram canlı yayın sahibi, rozet gönderen takipçilerini yayına davet edebiliyor.

Yoruma kapalı.