Instagram Paylaşım Saatleri

45

Instagram Paylaşım Saatleri , Unutmamalıyız ki herkes için ideal paylaşım saati “prime time” farklılık gösterebilir.

Doğru zamanda yapılan paylaşımlar daha yüksek sayıda kişiye ulaşmakla birlikte etkileşim oranımızı artırır. Ölçülen istatistikler ve yapılan araştırmalar gösteriyor ki en ideal paylaşım saatleri sabah saat 07:00 ve 09:00, akşam ise 18:00 ve 21:00 arasıdır.

PEKİ SİZİN İÇİN EN İDEAL ZAMANINIZ HANGİSİ?

Genel paylaşım zamanlarına ayak uydurmak hesabınızın erişim ve etkileşim oranını artırsada kendiniz için en doğru zamanı bulmak hesap gelişiminiz için oldukça önemli. Sizler için en doğru zamanı bulabilmek için A/B testleri yapabilir ve instagram istatistiklerinizden faydalanabilirsiniz.

A/B TESTLERİ; Önünüzdeki bir ayı her hafta farklı saatlerde paylaşım yapacak şekilde planlayınız. Bir hafta sabah 09:00 ve akşam 18:00’da paylaşım yaptıysanız bir sonraki hafta sabah 08:00 ve akşam 19:00’da paylaşım yapın. Bu şekilde en yüksek dönüşümü alan saatleri kendiniz için en uygun paylaşım saati olarak kabul edebilirsiniz.

İNSTAGRAM İSTATİSTİKLERİ; Instagram işletme ve içerik üreticisi hesaplarda bulunan istatistik bölümü ile takipçilerinizin demografik bilgilerine ve en aktif oldukları saatler kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

NOT: Yaptığınız paylaşımlar ilk olarak takipçilerinizin %10’luk bir kısmına görünür ve onlardan gelen etkileşime göre kalan takipçilerinize gösterilmeye devam eder. Paylaşım saati önemli olsada asıl önemli olan etkenin içeriğiniz olduğunu unutmayın. Her zaman kaliteli içerik üretmek ilk amacınız olsun.

Yoruma kapalı.