Instagram Trend Mekanlar Özelliği!

25

Yeni özelliği sizin için açıkladım. Instagram ‘ Trend mekanlar ’ özelliğini aktif ettiğini açıkladı. Özellik yaklaşık 4 aydır Türkiye’de bazı kullanıcılarda test ediliyordu. Şimdi kademe kademe tüm hesaplara bu özellik geliyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bugün şirketin Instagram’da yeni aranabilir ve dinamik bir harita deneyimi sunduğunu duyurdu . Güncellenmiş harita deneyimi, kullanıcıların çevrelerindeki popüler etiketli konumları keşfetmelerine ve konum sonuçlarını restoranlar, kafeler vb gibi yerleri belirli kategorilere göre filtrelemelerine olanak tanıyor.

Zuckerberg, duyuruyla ilgili bir Instagram hikayesinde “Bugün IG’de aranabilir yeni bir harita sunuyoruz” dedi. “Artık yakınınızdaki popüler yerel işletmeleri keşfedebilir ve kategoriye göre filtreleyebilirsiniz.”

Instagram, kullanıcıların konumlarına göre restoran, kafe, otel, gezilecek yerler, barlar ve parklar gibi ziyaret edilecek yeni yerleri keşfetmelerine yardımcı olmak için “trend mekanlar “ özelliğini aktif etti!

Bu güncellemeden önce, Instagram’daki harita deneyimi yalnızca gönderileri içeriyordu. Bu yeni güncelleme ile kullanıcılar haritada arama yapabilir, filtreleme seçeneklerine erişebilir ve yakındakilere bakmak için haritayı hareket ettirebilir.

Bu özellik sayesinde bir turistik gezi yaptığımızda ya da yeni bir yere taşındığımızda ya da yeni bir işe başladığımızda bölgede bulunan popüler mekanları tek tıkla keşfedebileceğiz.

Şirket, yeni aranabilir haritanın, kullanıcıların etiketli gönderiler, hikayeler ve etiketler aracılığıyla popüler yerleri ve çevrelerindeki işletmeleri bulurken daha sürükleyici bir deneyime sahip olmalarını sağladığını söylüyor. Belirli hashtag’leri ararken harita üzerinde ilgili yerleri de bulabilirsiniz.

Ayrıca hikayemizde bu konumları etiketlersek, hikayemiz bu konumlarda 24 saat gözükecek.

Restoran, barlar, kafeler ve oteller için harika özellik. Yakında buraya kuaför, market gibi sekmeler de gelecektir mutlaka.

Instagram, daha sezgisel ve dinamik bir harita deneyimi sunarak, uygulamasında konum bulma sürecini kullanıcılar için daha kolay hale getirerek muhtemelen Google’ın temel ürünlerinden daha fazla pay alabilecek. ( Google Haritalar )

Yoruma kapalı.