Kova Burcu Özellikleri

1

Kova burcu özellikleri itibariyle sabit, pozitif, erkeksi ve hava grubunda yer alan burçlardan biridir. Kova burcunun renkleri yeşil, gece mavisi ve koyu mavi olurken şanslı sayıları ise 4 olarak biliniyor. Bu burcun karşıt burcu aslan olurken, şanslı günü ise pazar günüdür. Çiçeklerden ise kardelen çiçeği kova burcu insanlarının favori çiçeklerinden biridir.

Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Sınırsız bir hayal gücüne sahip olan kova burcu insanlarının düşünceleri her zaman akılcı olmaktadır. Her şeyi mantık çerçevesinde değerlendiren yapıları onların hayal güçlerinin yüksek olsa da kendilerini sınırlandırma konusundaki yeteneklerini gösteriyor.

Başkalarının söyleyeceklerinden çok kendi bildiklerini yapmak konusunda ısrarcı olmaları, yine kova burcu özellikleri arasında yer almaktadır. Başkalarını düşündükleri için her zaman yardımsever kişiler olarak bilinirler. Ancak bazı durumlarda çok sabit fikirli olmaları da onların öne çıkan yönlerinden biridir.

İnatçı kişilikleri olması nedeniyle bazı durumlarda kova burcu insanlarına herhangi bir durumu kabul ettirmek zor olabilir. İnsanlarla dostluk kurarken kişinin hiçbir sosyal yanını dikkate almazlar. Onlar için en önemli olan şey karşıdaki kişinin insani tavırları ve davranış biçimidir.

Onlara doğru yaklaştığınızda iyi bir dost olabilirler. Ancak hemen belirtmek gerekirse kova burcu insanlarına hemen yaklaşmanın mümkün olmadığı kişiler olduğunu da belirtelim. Her ne kadar aile içerisinde muhteşem ebeveynler olsalar da, zor olduklarını daha belirtmek gerekir.  Kendilerini savunma konusunda son derece aktif oldukları bilinir. Bu yüzden doğrudan onlarla alakalı bir sorunuz varsa doğru bir yaklaşım biçimini tercih etmeniz gerekiyor.

Kova burcunun fiziksel özelliklerine baktığımızda ise uzun veya orta boylu kimseler olduğunu görebiliriz. Beden yapıları estetik olmakla birlikte göz renkleri genellikle koyu ve renklidir. Kumral ve sarışın saçlar kova burcu insanlarında daha ağırlıklı olarak görülür.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova burcu kadınları aşkı iliklerine kadar yaşamayı seven savaşçı bir kişiliğe sahiptirler. Aşk hayatında geçmişte kalanları fazla umursamayan ve daima geleceğe bakan yönleri bulunuyor. Kendi doğruları olan kova kadınları, detaylara çok takılmaları ile de bilinirler. Hayatlarının her zaman sürprizlerle dolu olması da kova burcu kadını özellikleri arasında yer alır.

Kova kadınlarının klasik ev hanımları olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü onlar sıradan şeyler yerine daha sıra dışı konulara yönelmeyi severler. Bu aile içerisinde de geçerli durumlardan biridir. Aile içerisindeki en olumsuz yanları çocuklarına karşı büyük bir birey gibi davranmalarıdır. Bu nedenle çocuk yetiştirme konusunda birtakım eksiklikleri olabilir.

Kendilerinde var olan yetenekleri çabucak keşfederek bunları ortaya koyan yapıya sahiptirler. Pratik zekâya sahip olan kova kadınları için zaman kaybedecek şeylerden hoşlanmadıklarını da söylemek gerekir. Onlar hayatın her alanında faydalı işlerle uğraşmaktan hoşlanırlar. Sanatsal konulara ağırlık veren kova kadınları daima kendilerini mutlu edebilecek ve ilgi manyağı yapacak erkeklere karşı zaaf duyarlar.

Akademik kariyer yapmak için çaba sarf etmeleri de onların öne çıkan özelliklerinden biridir. Diğer taraftan iş ortamında da yönetici konumunda olmak için hırslı bir çalışma içerisine girebildikleri görülebilir. Bu özellik kova burcu erkekleri arasında da yaygındır.

Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri

kova burcu ozellikleri yz

Kova burcu erkeğinin özellikleri denildiğinde akla ilk gelen akıllı ve zeki kimseler olmalarıdır. Hayatın her alanında ciddiyetini koruma konusunda oldukça başarılı olurlar. Karşılarına çıkan olumlu ve olumsuz olayları akıllıca yönetmek ve olaylara yön vermek gibi özellikleri de ön plana çıkmaktadır.

Pratik yaşam tarzları sayesinde birçok sorunun üstesinden daha kısa sürede gelirler. İş hayatında bu pratiklik onlara çok şey kazandırır. İş ortamında parmakla gösterilen gruplardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kendilerini ifade etme konusunda son derece başarılı oldukları için her ortamda sevilen yapıya sahiptirler.

Kova erkeklerine genel olarak baktığımızda sert kişilikleri olarak dikkat çekerler. Ancak esasen onları tanıdığınızda kibar ve anlayışlı insanlar olduğunu görebilirsiniz. Öğrenme kabiliyetlerinin ciddi manada gelişmiş olması yine kova burcu erkeği özellikleri arasında yer almaktadır.

Her zaman mükemmelliği istemeleri onların bazı projelerinin başarısız olmasına neden olabilir. Esasen gelinen noktada büyük şeyler başarmış olsalar da kendilerinin ya da çevresindeki insanların her zaman başarıya ulaştıklarını kabul etmezler. Çünkü sonuç onlar için daima mükemmel olmalıdır.

Mükemmele ulaşılamadığı sürece başarıya ulaşan birini takdir ettikleri az görülmüştür. Çocuklarının tek başlarına karar vermelerini istemeleri kova burcu özellikleri arasında yer alıyor. Bunun amacı ise kova erkeklerinin daima çocuklarının ayaklar ayakları üzerinde durmasını istemelerinden kaynaklanmaktadır.

Yay Burcu Özellikleri

Yoruma kapalı.