Terazi Burcu Özellikleri

9

Hayatı dengede götürmek terazi burcu özellikleri arasında öne çıkan belirgin detaylardan biridir. Terazi burcu insanları sosyal ve iş hayatının dışında gönül ilişkilerini de dengeden hoşlanırlar.

Pozitif, öncü, erkeksi ve hava grubunda yer alan terazi burçları, 24 Eylül ile 23 Ekim arasında doğan kişilerdir. Şanslı rakamları 6 olan terazi insanların şanslı günleri ise cumadır. Karşıt burcu ise koç olarak biliniyor. Sarıpapatya, beyaz gül ve lavanta gibi çiçekleri severler.

Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu insanlarında farklı bir çekim gücü bulabilirsiniz. Genellikle kararsız yapıları ile dikkat çeken teraziler, geçmişe fazla takılmayan ve her zaman geleceği yaşamaya konsantre olan kişilikler olarak bilinirler.

Kendilerine göre ayrı bir havalarının olması çevredeki kişilerin kesinlikle dikkatini çeker. Bu nedenle girdikleri ortamda cazibe merkezi haline gelirler. Yaşamı daima eğlenceli yaşamak terazi burcu insanlarının temel özellikleri arasında bulunuyor. Ne kadar sinirli olurlarsa olsunlar hayatın her alanında pozitif bir düşünce ortaya koyabilirler. Bu yüzden terazi en iyi anlaşılabilecek burçlar arasında yer alıyorlar. Karşıt burç olan koç burcu ile anlaşma konusunda biraz sıkıntılı olabilirler.

Başkalarının başarısını kıskanmak gibi bir durum terazi burcu insanlarında nadir görülecek şeylerden biridir. Onlar kendilerine olan özgüven sayesinde rakiplerinin başarısının üzerine çıkma gayretinde olurlar. Girdikleri ortamlarda ince ve naif tavırları ile sevilen kişilikler olmaları da terazi burcu özellikleri arasında yer alıyor.

Sevecen ve uyumlu yapıları iş ortamında öne çıkmalarını sağladığı gibi, sosyal yaşantıda da ön planda olmalarını sağlamaktadır. Terazi burcu insanlarının fiziki yapılarına baktığımızda güçlü bir fiziki sahip oldukları söylenebilir. İnce vücutlu ve uzun boylu olmalarının yanı sıra, beyaz tenli ve yuvarlak yüzlü olmaları da terazi burcunun fiziki özellikleri arasında yer alıyor. Denge burcu olmaları adeta vücutlarına da yansımıştır. Bu yüzden estetik açıdan dengeli ve hoş bir görüntü sunduklarını söyleyebiliriz.

Terazi Burcu Kadını Özellikleri

terazi burcu ozellikleri yz
Terazi burcu özellikleri

Terazi burcu kadınları sosyal hayattaki başarıları ile öne çıkanlar. İş yaşantısında genellikle yönetici konumunda onları görmek mümkündür. Sıra dışı fikirleri sunarak ortama farklı bir hava katmak da terazi burcu kadınlarının özellikleri arasında yer alıyor. Adeta zekâ küpü olduklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden onlarla derin tartışmalara girmek sizin mahcup olmanıza neden olabilir.

Uysal ve denge burcu olmasına rağmen terazi kadınlarının bazen kavgayı başlatan taraf olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Son kararı her zaman kendilerinin vermek istemesi, gönül ilişkilerinde bazı problemlerin yaşanmasına neden olabilir.

Mantıklı hareket etmeyi sevseler de, aşk hayatlarında mantıktan çok duyguya önem verirler. Ne kadar mantıklı olursa olsun sırf bunun için bir evlilik asla yapmazlar. Aşk onlar için vazgeçilmez bir duygudur. Evlendiklerinde eşlerine sadakatle dolu bir hayat arkadaşı, çocukları için de ideal bir anne olurlar. Romantik kişilerden hoşlanan terazi burcu kadınları için karşısındaki kişinin biraz daha maço tavırlar sergilemesi ilgilerini çekebilir. Her zaman sonsuz bir aşkın parçası olmak isterler.

Terazi kadınlarının fizik hatlarına bakıldığında estetik görünümlerinin yanı sıra güzel bir yüze sahip oldukları da bilinen özellikler arasındadır. Onlar için en olumsuz şey lükse düşkün olmalarıdır. Bu yüzden hediye beklentileri de lüks ve gösterişli olur. Her zaman olmasa da kendileri için çok önemli günlerde alınacak hediyelerin o günün önemine uygun mahiyette olması beklentileri arasındadır.

Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Doygunluk veren konuşmaları nedeniyle her ortamda itibar görürler. Hayata dair her konuda bilgili olduklarına zannettikleri için nasihat vermeyi severler. Saygılı kişilikleri nedeniyle birçok ortamda itibar görürler.

Terazi erkekleri ile ilişki yaşamak birçok burca göre daha kolaydır. Nazik ve kibar davranma konusunda ustadırlar. Romantik yapıları ve sevdiğini ilgi manyağı yapmaları nedeniyle gönül ilişkilerinde aranan erkek konumundadırlar.

Terazi Burcu İş Hayatı

İş hayatında son derece aktif burçlardan biridir. Ancak işkolik kabul edilebilecek seviyede değildirler. Denge burcu olması nedeniyle iş ve aile yaşantısının yanı sıra sosyal yaşantıyı da bir arada yürütürler.

Başarıya ulaşmak onlar için vazgeçilmez olsa da bunu ailelerini ve sosyal hayatlarını ihmal ederek yapmazlar. İş hayatındaki yoğunlukları ne olursa olsun, sosyal hayatta daima aktif olmak için çaba gösterirler.

Terazi Burcu Aşk Hayatı

Aşk hayatında hem terazi kadınları hem de erkekleri uyumlu kişilikler olarak bilinirler. Bununla birlikte onlar için doğru kişiyi bulmak ve gerçek aşkı yaşamak vazgeçilmez beklentiler arasındadır.

Terazi kadınlarının iyi bir anne ve eş olduklarını söylemiştik. Aynı şeyi terazi burcu erkekleri için de rahatlıkla söyleyebiliriz. Sevdiklerini üzmekten korkmaları ve uyumlu olmaları sebebiyle, aşk hayatında sorunsuz ilerleyen kişiler oldukları söylenebilir.

İkizler Burcu Özellikleri

Yoruma kapalı.